HAKKIMIZDA

Kurumsal Profilimiz

Hayvancılık sektöründe güvenilir, kaliteli ve sağlıklı et üretimi hedefi ile 2007 aralık ayında , 1.sınıf mezbaha olarak faaliyete geçen ulukent et entegre tesisi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi ve karkas et satışında kısa sürede bölgenin ihtiyacını karşılayan en önemli et entegre tesisi haline gelmiştir. Kuruluş aşamasında 48.000 m2 arazi üzerine 1450 m2 kapalı alan olarak kurulan tesis; günlük 200 büyükbaş ve 1000 küçükbaş hayvan kesim kapasitelidir. Kesilen ürünler ise 50.000 kg kapasiteli soğukhava odalarında depolanabilme ve muhafaza edilebilme özelliğine sahiptir.

Ayrıca İslami kuralların titizlikle uygulandığı modern ve hijyenik et entegre tesisimizde; veteriner hekimler kontrolünde, uzman personellerimiz ile et üretimini gerçekleştirmekteyiz.

2011 yılında açtığı et mağazası sayesinde perakende satışa da başlayan firmamız, bölgenin et ve et ürünleri ihtiyacını karşılayan en önemli kuruluş olmasının yanında, yarattığı istihdam ve iş hacmi sayesinde bölgenin ekonomik gelişimine de büyük ölçüde katkı sağlamıştır.


İzmir'in Büyüyen Markası

Doğal ,sağlıklı ve kaliteli ürünleriyle izmir halkına hizmet veren miret, hijyene teknolojiye ve lezzete verdiği önem sayesinde, şarküteriden taze ete 50 ‘yi aşkın ürün çeşidiyle tüketicinin her zaman ilk tercihi olmuştur. İzmir’in lider et üreticisi olan miret, tutkuyla yürüttüğü ve öncü bir vizyonla şekillendirdiği profesyonel yönetim sayesinde, etin her alanında lider olma durumunu koruyarak önemli adımlarla ilerlemektedir.


Çevre Dostu

Miret üretim faaliyetlerini yürütürken, çevrenin korunmasına, doğal kaynakların etkin kullanımına, kirliliğin önlenmesine, su ve enerjide tasarrufa, çevre ile ilgili tüm mevzuat ve yönetmeliklere uyulmasına özen göstermektedir. Üretimini insana yaraşır kalitede ve lezzette ürünler sunarak sürdüren miret, aynı anlayışla insan kaynakları politikasını uygulayarak izmir halkı için istihdam merkezi konumundadır.